یوتیوب از HTML 5 بعنون پلیر پیش فرض استفاده خواهد کرد

0

یوتیوب گفته است که از دیگر از HTML 5 بعنون پلیر پیض فرض در ویدئوهایش استفاده خواهد کرد . یوتیوب تابحال هم بر روی مرورگرهای Safari و Chrome در این باره کار کرده است و از این به بعد از اینترنت اکسپلورر ۱۱ و آخرین نسخه Firefox Beta پشتیبانی خواهد کرد . در ادامه مطلب همراه ما باشید.

——————————————————

قابل ذکر است که یوتیوب برای پخش ویدیوها و استفاده از تمامی امکانات خود به Adobe Flash Player متکی بوده است و این در حالی است که این پلیر توان زیادی از یک سیستم را صرف میکند و نیاز است که افزونه آن در اکثر مرورگرها نصب گردد .

برای جایگزینی فلش ، چند سال قبل تگ ویدئویی HTML 5 ابداع گردید اما نسخه های اولیه  امکانات کافی نداشته و از عملکرد ضعیفی برخوردار بودند . خوشبختانه ، تابحال این تگ پیشرفت های فراوانی از آن زمان داشته است بدینگونه که بیشتر مردم نمیتوانند تفاوت بین Flash و HTML 5 را تشخیص دهند .

مرورگرهای قبلی بدلیل ناتوانی در استفاده از HTML 5 از Flash Player استفاده خواهند کرد اما مرورگرهای جدیدتر بطورخودکار به HTML 5 تغییر وضعیت خواند داد و شما برای آنکه بدانید از کدام پلیر استفاده می کنید به راحتی با یک راست کلیک بر روی ویدئو مورد نظر میتوانید پلیر مورد استفاده را مشاهده کنید .

 

منبع : gsmarena

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید