نقد و بررسی بازی پلیس ابلیس

14

امروز به نقد و بررسی بازی پلیس ابلیس می پردازیم. پلیس ابلیس توسط مهدی گنجه زادگان ساخته شده است و داستان شخصیت عرشیا از سری بازی دزد بی مزد می باشد. این عنوان همانند دزد بی مزد به صورت اپیزودیک بوده و داستان زندگی عرشیا را بیان می کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

com-thisgameiscreatedalonebyme-cloot_cop

نام: پلیس ابلیس

سازنده: مهدی گنجه زادگان

ناشر: مهدی گنجه زادگان

پلتفرم: اندروید

بازی پلیس ابلیس توسط مهدی گنجه زادگان برای پتلفرم اندروید ساخته و منتشر شده است. این عنوان دو بعدی بوده و در سبک ماجراجویی قرار دارد. در این بازی که قرار است ۱۰ قسمت طول بکشد، شما داستان شخصیت عرشیا از سری بازی دزد بی مزد را خواهید دانست. این بازی با موتور بازی سازی Game Maker ساخته شده است.

گیم پلی

در بازی پلیس ابلیس شما نقش چندین شخصیت حاضر در بازی را به عهده خواهید داشت و خواهید توانست با آن ها در بخش هایی از بازی حرکت کنید. و تمام گیم پلی بازی به همین راه رفتن با شخصیت ها خلاصه می شود! تنها کاری که شما در بازی انجام می دهید این است که از سمتی به سمتی دیگر بروید تا انمیشنی به نمایش دربیاید و بعد با همان شخصیت یا شخصیت دیگری به راه رفتن ادامه دهید. در واقع می توان گفت که گیم پلی بازی یک نمونه شبیه ساز راه رفتن می باشد! البته در ابتدای بازی با کلیک بر روی صفحه توپ بین دو شخصیت شوت شده، اما این بخش کمی طولانی بوده و بعد از مدتی بجز خستگی، نتیجه دیگری نخواهد داشت.

داستان

بازی پلیس ابلیس به بیان داستان زندگی عرشیا از کودکی تا بزرگسالی می پردازد. در این قسمت از بازی پلیس ابلیس، فقط بخش کوچکی از کودکی عرشیا به نمایش در آمده و نحوه ورود او به خانواده ایلیا بیان می شود. داستان این قسمت از بازی بسیار آبکی بوده و با اتفاقات کلیشه ای و نامعقول، داستان بازی گفته می شود. گیم پلی بیش از حد ساده بازی و طراحی آن، این وضعیت را بدتر نیز می کند. لباس های عرشیا و ایلیا بیشتر شبیه به مدل های کودک بوده و لباس آن ها با محل زندگی و وضعیت خانواده آن ها متناسب نمی باشد؛ ارشیا و ایلیا در محله ای نه چندان ثروت مند زندگی می کنند و پدر آن ها لباسی ساده بر تن دارد دارد، اما لباس آن دو بسیار مجلل به نظر می رسد!

گرافیک

طراحی شخصیت های بازی ضعیف کار شده و انیمیشن راه رفتن آن ها نیز به مراتب بدتر می باشد. اشیاء و شخصیت های غیر قابل کنترل بازی نیز ضعیف طراحی شده و بسیار غیرواقعی به نظر می رسند. پشت صحنۀ بازی نیز مانند ماکتی می باشد که عمق محیط در آن پدیدار نیست.

صداگذاری

صداگزاری این بازی نیز ضعیف کار شده است و تلاشی برای این بخش از بازی نشده است. صدا های بازی بسیار ساده و ابتدایی می باشند و به هرچه ضعیف تر کردن بازی کمک کرده اند.

جمع بندی

بازی پلیس ابلیس عنوانی ضعیف می باشد که در همۀ بخش های آن ضعف و کم کاری وجود دارد و گیم پلی آن بسیار کوتاه می باشد. اگر حتی بخشی از بازی می توانست بهتر باشد، دیگر بخش ها به طور کلی راه برای لذت بخش بودن این عنوان را بسته اند. در صورت ادامه یافتن سری بازی پلیس ابلیس باید همۀ بخش های آن دستخوش تغییرات کلی شوند. در کل می توان این بازی را یک عنوان کوتاه و ضعیف نامید.


نکات مثبت:

-جزئیات داستان نسبتاً خوب

نکات منفی:

-گرافیک و انیمیشن های ضعیف

-داستان آبکی

-گیم پلی فوق العاده ساده (شبیه ساز پیاده روی!)

-صداگذاری ضعیف

امتیاز: ۴٫۵/۱۰

دریافت از کافه بازار

اشتراک:

۱۴ دیدگاه

 1. به نظر من که این فاجعه نباید بازی نامیده بشه و نابود کننده صنعت نوپای گیم ایرانه

  ممنون از نقد کاملتون

 2. واقعا که از سایت شما بعید بود چنین نقد ضعیفی داشته باشه…پلیس ابلیس با اینکه گیم پلی ساده ای داره اما گرافیک و داستانش از تمام بازی های ایرانی سر تر هست مخصوصا دزد بی مزد که مکمل این داستانه….شما بهتره نقد نکنید کارهای اقای گنجه زادگان رو..کارهای مهدی گنجه زادگان برترین های ماجراجویی است پس شما با نقد ضعیف در واقع خودتون رو ضعیف نشون دادید

  • علی طهماسبی در

   هیس! ۱۱ساله های کامنت نمیگزارند!
   شما که تاحالا ۵تا بازی درست حسابی نکردی برای چی میای در این زمینه اظهار نظر میکنی؟
   بازی های گنجه زادگان بهترینه؟؟! بیشتر شبیه به یه جک هست آخه اگه بازی های اون بهترینه بازی ۴۱۱۴۸ یا “غیر قابل تصویر” چی هستن؟
   تمام بازی های گنجه زادگان آبکی و بی محتوا هستن و ایشون با این بازی هاشون بازار رو به گند کشیدن.
   لطفا این نقد رو بردارید اصلا این بازی ارزش نقد شدن رو نداره

  • اقا.شما اول برو چندتا بازی گرافیکی بازی کن مانند ۴۱۱۴۸ بعد بیا از این بازی به اصتلاح گرافیکی همایت کن

  • تو که تو عمرت دو تا بازی درست حسابی بازی نکردی چرا کامنت میزاری؟ تو بازیای ایرانی برو ۴۱۱۴۸ رو بازی کن تا بفهمی مهدی گنجه زادگان کجای کاره. تو هم با این کامنت مسخرت خودتو مسخره نشون دادی. بازی چرتی که یه قسمتش همش باید یه توپو شوت کنی بازیه؟ واقعا چه کسایی تو تکنولوژی راه پیدا کردن! امثال تو واقعا همه جارو به گند کشیدن. از گرافیک این بازی صحبت میکردی؟ این بازی مگه گرافیک داره؟ داداش کوچیکه من با اسکرچ یه بازی ساخته از این بهتره! این بازی پر سوتیه! توی ان محله فقیر نشین عرشیا و ایلیا با لباس مجلل می گردن! واقعا کامنتت پر بار و تاثیر گذار بود??????

 3. فقط بازی نجات یافته این بازی ها در برابر اون جوجه هستن
  بازی نجات یافته سه بعدی و گرافیکی هست و کیفیتش مثل call of duty میمونه داستانش جالب هست و خیلی هیجان داره مجانیم هست

 4. این بازی و بازی هایی مثل ۴۱۱۴۸ خیلی به درد نخور و مسخره هستن با تقلب هم اومدن بالا برید بازی 《نجات یافته》دانلود کنید تابفهمید بازی یعنی چی ببینیدش هنگ میکنید انقد خفنه

  • حسین جان شما که از بازی چیزی سر در نمیارید نظرات جامع و هوشمندانتون رو واسه خودتون نگه دارید

  • خواهشا چرتو پرت نگو
   اتفاقا ۴۱۱۴۸ از غیر تکراری ترین بازی های موبایلی ایرانه .
   فقط یه انجمن ساختن که داستانه بازیش رو بررسی کنن و راز هاشو پیدا کنن .
   ۴۱۱۴۸ ده تومن هم باشه میارزه

 5. آقا این نقد رسما مزخرفه اصلا پلیس ابلیس حیفه نقد شدن نداره…بعد یارو میگه ۴۱۱۴۸ بده…خوب عاخه ۴۱۱۴۸ به هزار تا دزد بی مزد و نمیدونم پلیس ابلیس میرزه…

 6. شما احمقا از مهدی گنجه زادگان هیچی نمیدونید.ایشون فقط ۲۰ سالشونه و موتورشون گیم میکره!مهدی فنایی حدودا باید ۴۰ سالش باشه و موتورش یونیتی!مهدی گنجه زادگان کدنویسی بلد نیست،فنایی بلده.گنجه زادگان گیم میکرو از اینترنت یاد گرفته فنایی حرفه ای کار میکنه.شما خودت برو یه دفعه گیم میکرو ببین.ببین از این موتور ساده خیلی ابتدایی با هزار محدودیت گنجه زادگان از این موتور شاهکار میسازه.خودت برو نصف گنجه زادگان شو ببین چند چندی؟اصلا شما ها فقط بازی میکنین و هیچ!کمی عقل.به وبلاگش برو و چیز هایی ببین.مهدی گنجه زادگان خیلی هم خوبه.

  دزد بی مزد خوبه.۴۱۱۴۸ خوبه،بقیه آشغالن.

  خوبا:دزد بی مزد،پلیس ابلیس،۴۱۱۴۸،وحشت از نگاه یک نابینا

  مزخرفا:غیر قابل تصور،راهرو،نجات یافته(که واقعا گند زده!)،گمشده(کلا فازش چیه؟)

  گنجه زادگان اولین سبک بازی مخصوص نابینایان رو اختراع کرد.شما از وحشت از نگاه یک نابینا چیزی شنیدی؟اولین سبک.یعنی گنجه زادگان صاحب سبکه

  مهدی جون like داری عاشقتیم.

  we love you mahdi ganjehzadegan

نظر خود را بیان کنید