ناشر GTA : توسعه بازی در حال پرهزینه تر و ریسک دار تر شدن است

0

به گزارس سیناپس ، شرکت Take-Two Interactive که مالک سری Grant Theft Auto از استودیو Rockstar Games است می گوید تجارت بازی در حال رشد است اما همینطور درحال پرخرج تر شدن و ریسک دار تر شدن است.

مدیر عامل شرکت Take-Two آقای Strauss Zelnick به شبکه  Bloomberg TV گفته است که :

تجارت بازی یک تجارت پرخرج است و ریسک آن همین را بازگو میکند.

اون همچنین می گوید که امکان یک اجرای خوب برای یک شرکت سرگرمی های تعاملی در دهه ۱۹۸۰ میلادی در مقایسه با امکان اجرای خوب یک شرکت فیلم سازی در دهه ۱۹۳۰ میلادی ، یکی است.

Strauss Zelnick همچنین می گوید :

آن تولید ها و بازاریابی های پرخرج و مخارج کلی برای مثال در مورد عناوین ورزشی که صدور مجوز است ، این ها باعث ایجاد ریسک بالا می شوند. از نظر ما این ریسک برندگان را در جای بسیار دورتری قرار میدهد. این ریسک بالا در واقع یک مانع برای ورود به تجارت بازی ایجاد میکند. ( وی افزود که ) یک بازی ساز نمیتواند بدون چندصد مهندس و هنزمند با کیفیت و باری از سرمایه و مقدار زیادی پول برای بازاریابی ، عنوان ( بازی ) خود را بسازد.

 

موسس شرکت Avalanche Studios ( سازنده بازی Just Cause ) و  کارگردان خلاق ، آقای  Christofer Sundberg به تازگی خبری وخیم تر در این موضوع را به اشتراک گذاشت که میگوید امروزه کار توسعه عنوان های AAA ناخوش است و بسیاری از این عنوان های AAA با بودجه بالا هیچگاه سود کافی بدست نخواهد آورد.

اگر شرکتی باشد که بداند تجارت بازی گاهی ارزش ریسک کردن را دارد ، آن شرکت Take-Two است. شرکتی که اخیرا بازی Grand Theft Auto V را عرضه کرده و توانسته فروش ۴۵ میلیون نسخه ای از جمله ۱۰ میلیون نسخه بر روی کنسول های نسل هشتمی Play Station 4 و XBOX ONE را بدست آورد. این بازی با عرضه نسخه PC در فروردین ماه باز امکان فروش بیشتر را هم داراست !

 

منبع : GameSpot

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید