معرفی بازی Ball Jump | توپ، مکعب، پرش و دیگر هیچ

0

به تازگی سازندگان بازی های اندرویدی شروع به توسعه عناوینی ساده، اما جذاب و خلاقانه کرده‌اند که هر نوع گیمری را با وجود گرافیک ساده به سوی خود جذب می‌کند؛ بازی Ball Jump یکی از این عناوین است. این عنوان بسیار ساده، اما در عین حال خلاقانه و اعتیاد آور می‌باشد به شکلی که در راه رکورد زدن، بار ها و بار ها آن را تجربه خواهید کرد. البته پس از مدتی هم خسته کننده خواهد شد. در ادامه معرفی بازی Ball Jump با ما همراه باشید.

Ball Jump Icon

نام: Ball Jump

سازنده: Yabado

ناشر: Ketchapp

پلتفرم: iOS و Android

بازی Ball Jump محصول شرکت معروف و پرآوازه Ketchapp می‌باشد. اگر شما بازی های معروف ZigZag ،Make Them Fall و Stick Hero را تجربه کرده باشید، با این شرکت آشنایی خواهید داشت. این شرکت در توسعه بازی های خود از ساختن عناوین پر زرق و برق دوری کرده و به جای آن به سراغ ساخت بازی های ساده و کلیکی می‌رود. این شرکت همچنین به علت ساده بودن بازی هایش، عناوین بسیار زیادی را ساخته است که با روند در پیش گرفته آن، دور از ذهن نمی‌باشد.

بازی Ball Jump مکانیزم بسیار ساده‌ای دارد و شما تنها باید بر روی صفحه کلیک کرده تا از روی مکعبی به مکعبی دیگر بپرید و بر روی زمین نیفتید؛ اما همین سادگی آن باعث می‌شود تا مخاطب هر چه زودتر جذب بازی شود و عنوان را بدون تلف کردن وقت برای یادگیری، بازی کند و از آن لذت ببرد. البته همین ساده بودن بازی پس از مدتی بلای جان آن شده و بازیکن را از خود دور می‌کند، زیرا بسیار تکراری می‌شود.

در بازی Ball Jump -همانند بسیاری از بازی های دیگر Ketchapp- هدف شما فقط رکورد زدن می‌باشد و به جز آن کار دیگری نخواهید کرد. به هر حال می‌توان گفت که رکورد زدن اساس بسیاری از بازی های Ketchapp می‌باشد!

هر چه که شما در بازی پیش روی می‌کنید، پس از کسب تعدادی امتیاز، نوع سنگ ها و رنگ پس زمینه عوض خواهد شد و گویا وارد جهان دیگری شده‌اید که قوانین آن با جهان قبلی فرق دارد و باید استراتژی های جدیدی را به کار بگیرید. در جهان اول بازی شما شاهد مکعب های کرمی و پس زمینه آبی کم رنگ هستید که بعلت اینکه بخش شروع بازی می‌باشد، بسیار آسان بوده و به راحتی قابل گذر است. بعد از آن شما به دنیای مکعب های توسی و پس زمینه آبی رنگ وارد خواهید داشت. پس از این دنیا، دنیا های دیگری قرار دارد که پیشنهاد می‌کنیم خودتان به کشف آن بپردازید. توجه داشته باشید که با پیشروی هرچه بیشتر، سرعت بازی بالا می‌رود و سرعت واکنش شما نیز باید به همان اندازه بیشتر شود.

تغییر رنگ پس زمینه و رنگ سنگ ها که در بالا به آن اشاره کردیم، کمی از خسته کنندگی و تکراری بودن بازی می‌کاهد و همچنین سازندگان سعی کرده‌اند که با متفاوت کردن هر بار تجربه شما، از تکراری بودن بازی بکاهند؛ به طوریکه که هر شروع شما با شروع قبلی تان تفاوت خواهد داشت و سنگ ها جور دیگری چیده شده و سامان خواهند یافت، اما در هر حال پس از مدتی بازی خسته کننده و تکراری خواهد شد.

یکی از ویژگی های خوب این عنوان، قابلیت به اشتراک گذاشتن نتایج و رکورد می‌باشد که باعث می‌شود رقابت هرچه بیشتر شود و بازیکنان سعی کنند رکورد بالاتری بزنند. به لطف نرم افزار های چت اندروید که فراگیر شده‌اند، شما می‌توانید امتیاز خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و با یکدیگر برای کست امتیاز بالاتر به رقابت بپردازید. رقابتی که هر چه قدر نفرات آن بیشتر باشند، لذت بخش تر خواهد بود.

این عنوان همچنین دارای جدول امتیازات (Leaderboard) می‌باشد که بالاترین امتیاز ها را نشان می‌دهد، اما با وجود قابل هک بودن جدول های امتیازات در اندروید، این جدول معنایی ندارد و بیشتر اوقات افراد هکر در صدر آن خواهند ایستاد.

در پایان باید بگوییم که بازی Ball Jump ارزش تجربه کردن را دارد و می‌توانید تا حدی -و نه بیشتر- سرگرم کننده باشد. اگر ‌می‌خواهید که از بازی Ball Jump و دیگر بازی های شرکت Ketchapp لذت کافی را ببرید، بهتر است تعدادی از آن ها را با هم نصب کرده، تا از سادگی گیم پلی هر کدام خسته نشوید.

در زیر شما می‌توانید بازی Ball Jump را به رایگان از کافه بازار دانلود کنید.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید