نقد و بررسی بازی بچه محل

0

در بچه محل به همراه بچه های محل از سگ ها و پرندگان بگریزید و تا می توانید همبرگر جمع کنید! بازی بچه محل محیطی رنگارنگ و زیبا دارد و برای همه سنین مناسب است. این عنوان قطعن مورد محبت دوست داران همبرگر قرار خواهد گرفت! در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بچه محل

بچه محل

نام: بچه محل

سازنده: Playpax

ناشر: Playpax

پلتفرم: اندروید – iOS

بازی بچه محل عنوانی در سبک تفننی می باشد که توسط استودیو Playpax ساخته و منتشر شده است. این عنوان برای هر دو پلتفرم اندروید و iOS در دسترس می باشد. در این بازی شما نقش یک انسان تپل (بهتر بگوییم، حبابی!) را بر عهده دارید که باید از پرنده ها و سگ ها دور شوید و همبرگر ها را بخورید. این عنوان بخش داستانی ندارد و فقط شما می توانید در آن به رکورد زدن بپردازید. بازی بچه محل در گوگل پلی به نام Bubble Man: Rises منتشر شده است.

منو و اجزا

در هنگام ورود به بازی بچه محل، با نشان یونیتی مواجه می شود که حاکی از ساخت این عنوان با موتور یونیتی می باشد. سپس تصویری از بازی به نمایش در می آید و وارد منوی اصلی می شوید. دسترسی به بخش های متخلف بازی به آسان می باشد و با کلیک بر روی هر بخش به تنظیمات مربوط به آن هدایت خواهید شد. همچنین در صفحه اول بهترین و آخرین امتیاز شما به نمایش در می آید و تعداد همبرگر های شما در بالای صفحه قابل مشاهده است. یکی از گزینه های منو، آیکن هدیه می باشد که با کلیک بر روی آن به دستگاهی هدایت می شوید که هر شش ساعت یک بار شانسی به شما یک شخصیت را هدیه می دهد. البته این سیستم این دستگاه دارای باگ است و در تجربه ما از این بازی، در طول یک ساعت توانستیم چندین شخصیت را نیز هدیه بگیریم. در وسط گزینه ها، آیکن شخصیت وجود دارد که با کلیک بر روی آن به لیست شخصیت های موجود هدایت می شود. در این صفحه جدا از شخصیت های بازی، امکان خرید ارتقا (Powerup) و محافظ، جت و آهنربا وجود دارد. هم چنین در این صفحه می توانید به خرید همبرگر بپردازید. پس از گزینه وسطی، آیکن سوم قرار دارد که تنظیمات بازی می باشد. لیست تنظیمات بازی آسان و کاربردی می باشد و سازندگان بازی را به نمایش در می آورد و همچنین امکان امتیاز دادن با بازی در کافه بازار و گوگل پلی را فراهم کرده است. گزینه وسطی در پایین تبلیغات است که با تماشای آن می توانید همبرگر به دست آورید. سپس فقط دو گزینه می ماند که اولی رتبه بندی و دومی دستاورد می باشد. هردوی این گزینه ها بر اساس گوگل پلی می باشند و باید برای بهره مندی از آن ها، بازی خود را به گوگل پلی وصل کنید. قابل توجه است که نم توان زیاد به لیست رتبه بندی اعتماد کرد. پس از پایان هر بازی و با باخت دادن، صفحه ای به نمایش در می آید که در آن گزینه های همبرگر رایگان، اشتراک گذاری و جایزه رایگان وجود دارد. در پایین این گزینه ها دکمه بازی مجدد وجود دارد که شما را به منوی اصلی هدایت می کند. در زیر این دکمه هر بار جمله ای جالب و خنده آور به نمایش در می آید. بخش دیگر متون بازی می باشد که واژگان دارای حرف ((ک)) را اشتباه به نمایش در می آورد و این واژگان را جدا از هم نشان می دهد. در این عنوان دکمه ها نیز می توانسد بهتر طراحی شوند تا منوی بازی زیبا تر باشد و این دکمه ها زیاد بد جلوه نکند.

گیم پلی

بازی بچه محل گیم پلی تازه ای برای نمایش ندارد و مانند بسیاری از عنوان های دیگر در همین سبک و سیاق است. یکی از تفاوت های این بازی با عنوان های دیگر در نحوه حرکت آن است؛ در این عنوان شما تنها با یک کلیک از دیواری به دیواری دیگر نمی پرید، بلکه با هر کلیک شما شخصیت بازی حرکتی به سمت بالا کرده و با کلیک های متعدد به دیوار سمت چپی یا راستی می رسید. همچنین جعبه هایی در بازی وجود دارند که با برخورد به آن ها با طرف دیوار کناری پرتاب خواهید شد. قابل ذکر است که در بعضی از این جعبه ها همبرگر وجود دارد. همبرگر ها یکی از ارکان اصلی این بازی می باشند و شما از آن ها به جای سکه استفاده می کنید. همبرگر ها را می توان از طریق جمع آوری در بازی، خرید از گوگل پلی و تماشای تبلیغ به دست بیاورید. در حال حاضر امکان خرید از مارکت کافه بازار وجود ندارد. شما می توانید با استفاده از همبرگر ها می توانید به ارتقای قدرت ها بپردازید و هم چنین در حین بازی از قابلیت سریع بالا رفتن که در سمت راست صفحه قرار دارد بهره بگیرید. همچنین همبرگر ها در خرید شخصیت ها و خرید قابلیت ها کاربرد دارند. در کل گیم پلی این بازی ساده می باشد و پس از کمی بازی کردن کامل با آن آشنا خواهید شد.

صداگذاری

صداگذاری یکی از بخش های حائز اهمین هر عنوانی می باشد و در بازی بچه محل سعی شده تا صداگذاری خوبی به عمل آید، اما در طول بازی اصلن چنین نیست. در میانه های بازی، موسیقی پس زمینه با صدای واق واق سگ ها و هم چنین شکستن جعبه ها گوش را آذار می دهد و یک آشفتگی به بار می آورد. صدای پس زمینه این عنوان به نسبت خوب کار شده است. صدای واق واق سگ ها اما پس از مدتی شما را آذار خواهد دارد، زیرا تمامی نداشته و از اوایل بازی تا باخت ادامه دارد؛ حتی پس از آن نیز صدای واق واق سگ در منوی اصلی شما را در آرامش نخواهد گذاشت! هنگام پرش شخصیت بازی، صدای حبابی ایجاد می شود که حجم آن کم می باشد و مشکلی را پیش نمی آورد، اما در اواسط بازی با دیگر صدا ها جمع شده و به آشفتگی موجود می افزاید. در کل می توان گفت که بخش صداگذاری این عنوان بسیار خوب کار نشده و به تغییراتی اساسی نیاز دارد.

طراحی

طراحی بازی بچه محل را می توان نقطه قوت آن به شمار آورد. وجود شخصیت های بانمک و جالب، از رستم گرفته تا شاطر عباس و کلوچه فومن همگی زیبا کار شده اند و تعداد آن ها نیز کم نیست. البته با نگاهی که در گوگل پلی بر بازی های اسودیو Playpax داشتیم، دیدیم که شخصیت ها و سگ های این بازی مشابه یک عنوان قبلی همین استودیو می باشند و در موادری تنها به این بازی کپی شده اند. پرندگان بازی نیز که بر روی سیم های تیر برق قرار گرفته اند، بسیار شبیه پرنده سرخ بازی Angry Birds می باشند. پشت زمینه بازی شهر تهران با خود نمایی برج میلاد می باشد که رنگ ملایم آن بسیار مناسب است. با بالا رفتن در بازی، بنر هایی را خواهید دید که هر کدام عبارت جالبی را به نمایش در می آورند. بخش طراحی بازی بچه محل بسیار خوب کار شده و برترین نقطه قوت آن است.

جمع بندی

عنوان بچه محل در زمینه هایی بسیار خوب کار شده اما در بخش هایی نقاط ضعفی دارد که می توانست در آن ها بهتر باشد. این بازی خنده آور و سرگرم کننده خواهد بود و می تواند شما را برای مدت های کوتاهی در روز در کنار خود نگه دارد. یک نکته مهم است که نسخه گوگل پلی این عنوان، دارای زبان انگلیسی می باشد و به طور اختصاصی برای گوگل پلی ساخته شده است تا دیگر افراد غیر ایرانی بتوانند از آن بهره ببرند. نقد و بررسی این عنوان با توجه به نسخه کافه بازار انجام شده است. در پایین می توانید این عنوان را از گوگل پلی یا کافه بازار دریافت کنید.

دریافت از گوگل پلی

Appstore logoدریافت از کافه بازار

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید